تبلیغات
قمر بنی هاشم (ع) - برسد به دست Kamil و دیگر جوانان غربی
نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی

رهروان ولایت ـ مدتی پیش که یکی از طلاب حوزه‌ی علمیه‌ی قم، برای تبلیغِ ماه صفر، به کشور لهستان سفر کرده بود، درضمنِ گفت‌وگو با یکی از دانشجویان لهستانی، از مراسم باشکوه اربعین گفت و اینکه چند میلیون نفر با پای پیاده، مسیری طولانی را برای حضور در حرم امام سوم شیعیان، طی می‌کنند و در این مسیر، بسیاری از افراد، به پذیرایی رایگان می‌پردازند و حتی برای حضور در منزلشان و یا ماساژ پاهای زائرین، به آن‌ها التماس می‌کنند. آن جوان لهستانی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل و نامش Kamil بود پس از شنیدن این سخنان، با حالتی متحیر و البته حق‌به‌جانب، گفت: «این باورکردنی نیست.» البته وقتی آن طلبه‌ پیشنهاد کرد که می‌توان برای اثبات این ادعا، گشتی در سایت‌های اینترنتی بزنند آقای Kamil هم از آن انکار صریح و موضع سخت خود، کوتاه آمد!

شاید باورش سخت باشد ولی حقیقت دارد که در دنیای امروز که به‌ عصر ارتباطات، مشهور شده است افراد فراوانی -حتی با مدارج بالای علمی- وجود دارند که از اخبار روز دنیا بی‌اطلاع هستند. حادثه‌ای مثل راهپیمایی میلیونی در مراسم اربعین، یک قضیه‌ی تحلیلی و متعلق به قرن‌های گذشته نیست که بگوییم حالا ممکن است این جوان اروپایی درباره‌ی آن مطالعه نکرده باشد؛ بلکه یک حادثه و یک رویداد خبری است که هرسال برگزار می‌شود و چند روز هم طول می‌کشد اما در این مدت، هیچ خبری به امثال این جوان اروپایی نمی‌رسد و این همان، سانسور خبری شدیدی است که بر جوامع غربی، سایه افکنده و حتی اجازه نمی‌دهد آن‌ها اخبار روز دنیا را بشنوند. حالا بهتر می‌توان درک کرد که دنیای غرب، تحمل وجود یک شبکه‌ی مخالف از ایران به نام «پرس تی‌وی» را هم ندارد و آن را قطع می‌کند! دلیلش این است که اخبار «پرس تی‌وی» برخلاف جریان سازماندهی شده در کشورهای غربی است و اساساً وصله‌ای ناجور برای صحنه‌آرایی ترسیم‌شده در جوامع غربی به حساب می‌آید.
Kamil و دیگر جوانان غربی، در کشورهایی زندگی می‌کنند که اخباری مثل برگزاری فستیوال پرتاب گوجه‌فرنگی یا انتخاب زیباترین دختر سال، در شبکه‌های تلویزیونی، پایگاه‌های اینترنتی و صفحات روزنامه و مجله، بازتاب وسیعی پیدا می‌کند و برای آن‌ها صدها ساعت‌ و هزاران سطر، اختصاص داده می‌شود اما درباره‌ی تجمع و راه‌پیمایی میلیونی در روز اربعین، خبری منتشر نمی‌شود.

در چنین شرایطی، ارزش نامه‌ی تاریخی، حکیمانه و الهیِ مقام معظم رهبری، نمایان می‌شود. دعوت ایشان به شکستن پرده‌های ضخیمِ سانسور و مراجعه‌ی مستقیم و بی‌واسطه به قرآن کریم و تاریخ و تمدن پرافتخار اسلامی، تنها راه رهاشدن جوامع غربی از دامی است که سیاست‌مداران آنها گسترده‌اند. خطاب مستقیم به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، علاوه بر نشان‌دادن اعتماد‌به‌نفس و قدرت جمهوری اسلامی ایران در نشان‌دادن راهی برخلاف راه موجود در غرب، این نکته را هم بر همگان آشکار کرد که اسلام واقعی، برای جوانان غربی هم «حسّ حقیقت‌جویی» قایل است و آنان را به رسمیت شناخته و مورد خطاب قرار میدهد؛ و این دقیقاً نقطه‌ی مقابل تفکر غالب در غرب است که اسلام و مسلمانان را خشن، غیرمنطقی و ستیزه‌جو معرفی می‌کنند.

امیدآن‌که با همت بلندِ آزادی‌خواهان دنیا در انتشار هرچه گسترده‌تر این نامه‌ی تاریخی، جوانانِ حقیقت‌جویی مثل Kamil، به حقیقت ماجرا پی‌برده و فکری برای آینده‌ی کشور خود کنند و بیش از این، فریب سیاست‌های فریبکارانه‌ی دولت‌های غربی را نخورند.
طبقه بندی: فرهنگی، مهدویت، اهل بیت(ع)، جنگ نرم، امام خامنه ای ، پند آموز، مذهبی، سیاسی،
برچسب ها: امام خامنه ای، امام سید علی خامنه ای، رهبر، ولایت فقیه، ولی فقیه، امام سیدعلی حسینی خامنه ای،

تاریخ : دوشنبه 20 بهمن 1393 | 00:06 | نویسنده : میلاد تقی زاده | حتماٌ نظر بده
.: Weblog Themes By VatanSkin :.