تبلیغات
قمر بنی هاشم (ع) - خاطرات دفاع مقدس

ترسیدم روز بخورم ریا بشه

توی بچه‌ها خواب من خیلی سبك بود. اگر كسی تكان می‌خورد، می‌فهمیدم. تقریباً دو سه ساعت از نیمه شب گذشته بود. خوروپف بچه‌هایی كه خسته بودند، بلند شده بود؛ كه صدایی توجهم را جلب كرد. اول خیال كردم دوباره موش رفته سراغ ظرف‌ها، اما خوب كه دقت كردم، دیدم نه، مثل این‌ كه صدای چیز خوردن یك جانور دو پا است.
یكی از بچه‌های دسته بود. خوب می‌شناختمش. مشغول جنگ هسته‌ای بود. آلبالو بود یا گیلاس، نمی‌دانم. آهسته طوری كه فقط خودش بفهمد، گفتم: «اخوی، اخوی! مگه خدا روز را از دستت گرفته كه نصف شب با نفست مبارزه می‌كنی؟»
او هم بی‌معطلی پاسخ داد: «ترسیدم روز بخورم ریا بشه!!!»
برای دیدن ادامه ی خاطره های برید ادامه مطلب

كی بود گفت یا حسین (ع)؟

مسجد تیپ در فاو سخنرانی برگزار می‌كرد. بعد از مراسم، یكی از بسیجیان بلند شد و ظرف آب را برداشت و افتاد وسط جمعیت برای سقایی! می‌گفت: «هركه تشنه است، بگوید یاحسین (ع)»
عجیب بود، در آن گرما و ازدحام نیرو كه جای سوزن انداختن نبود، حتی یك نفر آب نخواست. مگه می‌شد تشنه نباشند؟
غیرممكن بود. من از همه جا بی‌خبر بلند شدم، گفتم: «یاحسین (ع)»
بعد همان بسیجی برگشت پشت سرش و گفت: «كی بود گفت یا حسین (ع)؟»
دستم را بلند كردم و گفتم: «من بودم اخوی».
گفت: «بلند شو. بلند شو بیا. این لیوان و این هم پارچ، امام حسین (ع) شاگرد تنبل نمی‌خواهد!»
بوی پتو یا یوی شیمیایی

در عملیات خیبر یه روز شیمیایی زدند. یكی از بچه‌ها به نام «جواد زادخوش» گفت: «شنیده‌ام برای جلوگیری از شیمیایی شدن، پارچه‌ای را خیس كرده و مقابل دهان و بینی خود می‌گیرند.»
خیلی سریع برای یافتن دستمال خیس به سمت سنگر دویدیم. داخل سنگر، هركس به دنبال آب و دستمال می‌گشت كه جواد ظرف آبی را روی پتویی ریخت و گفت: «بچه‌ها بیایید و هریك گوشه‌ای از این پتو را جلوی دهان و بینیتان بگیرید».
ناگهان متوجه شدیم كه بوی پتو از بوی شیمیایی هم بدتر است. چون ظهر همان روز مقداری آبگوشت روی آن ریخته بود و بچه‌ها آن را همان‌طور جمع كرده و در گوشه‌ای گذاشته بودند تا در فرصتی مناسب بشویند. خلاصه، جواد در این موقعیت با خنده گفت: «اه اه! بوی این پتو از شیمیایی بدتره!»
شلیك خنده‌ به هوا رفت!
طبقه بندی: شهدا، طنز،
برچسب ها: ریا، جنگ، جنگ تحمیلی، 8سال دفاع مقدی، سنگر،

تاریخ : شنبه 4 مهر 1394 | 17:46 | نویسنده : سرباز گمنام | حتما نظر بده
.: Weblog Themes By VatanSkin :.